Biało Czarne

Biało-czarne to rodzinna firma, która powstała w naszych głowach, gdy odwiedzaliśmy Szwecję. Tam takie portale jak nasz, czyli komisy, ale z transakcją kończącą się aukcją, są na każdym kroku. Dokonaliśmy na nich kilku zakupów i zauroczyliśmy się. Musieliśmy stworzyć coś takiego tutaj. Zapraszamy do naszej przygody!

Sprawdź

Procedura aukcji

Sprzedawca dostarcza towary, które chce wystawić. My robimy zdjęcia, wystawiamy je na aukcję która trwa 14 dni. W trakcie trwania aukcji przedmioty można obejrzeć w siedzibie firmy po wcześniejszym umówieniu się na dokładny termin oględzin. Licytować można na stronie internetowej przez całą dobę. Aby złożyć ofertę należy być zarejestrowanym użytkownikiem. Licytujący, który zaoferuje najwyższą cenę, wygrywa. Jeżeli oferta zostanie złożona w ciągu ostatnich dwóch minut licytacji, czas ten zostanie przedłużony o dwie minuty. Jeśli zostaniesz przebity, otrzymasz powiadomienie e-mailem.

Licytacje

Licytować można online. Jeśli złożysz ofertę i natychmiast zostaniesz przebity, dzieje się tak dlatego, że ktoś inny złożył wyższą ofertę. Jeśli na przykład stawka jest ustawiona na 50 zł i nie możesz na bieżąco monitorować aukcji, możesz ustawić maksymalną stawkę np. 250 zł, wówczas stawka jest automatycznie podnoszona, gdy inne osoby składają ofertę. Możesz w ten sposób uzyskać przedmiot, na przykład za 150 zł, nawet jeśli podasz maksymalną kwotę 250zł. Jeśli chcesz zwiększyć maksymalną stawkę, po prostu wybierz wyższą sumę. Gdy dwie osoby składają tę samą maksymalną ofertę, wygrywa pierwsza oferta.

Cena szacunkowa

Cena szacunkowa jest staranną oceną wartości przedmiotu. Zatem nikt nie kontroluje ceny końcowej, ale cena końcowa może spaść poniżej, jak skończyć się powyżej ceny szacunkowej. Cena szacunkowa nie stanowi podstawy do reklamacji.

Ustalenie ceny minimalnej

Minimalna oferta od jakiej zaczyna się licytacja to 25 zł. Po umieszczeniu cenniejszych przedmiotów sprzedawca może ustalić cenę minimalną, nie pobiera się za to dodatkowej opłaty.

Problemy techniczne

Ponieważ aukcja odbywa się w Internecie i jest zależna od jej funkcji oraz komputera osobistego klienta, nie ponosimy odpowiedzialności za pominięte oferty lub inne problemy, które mogą powstać podczas aukcji.