Biało Czarne

Biało-czarne to rodzinna firma, która powstała w naszych głowach, gdy odwiedzaliśmy Szwecję. Tam takie portale jak nasz, czyli komisy, ale z transakcją kończącą się aukcją, są na każdym kroku. Dokonaliśmy na nich kilku zakupów i zauroczyliśmy się. Musieliśmy stworzyć coś takiego tutaj. Zapraszamy do naszej przygody!

Sprawdź

Kupuję

Stajesz się klientem poprzez zarejestrowanie się/zalogowanie się na stronie internetowej. Wystawione przedmioty można oglądać i licytować przez całą dobę. Przed zalicytowaniem można obejrzeć wystawione przedmioty w siedzibie firmy po wcześniejszym ustaleniu dokładnego terminu.

Wzrost licytowanych ofert
  • 25-40 zł, co 1 zł
  • 50-500 zł, co 5 zł
  • 500-1000 zł, co 10 zł
  • 1000 zł, co 20 zł

Przy każdorazowym zakupie dodawana jest opłata aukcyjna w wysokości 20 zł oraz opłata za zakup w wysokości 10% wylicytowanej kwoty zakupu.

Przykład
Przedmiot, który jest wylicytowany za 1000 zł, otrzymuje ostateczną cenę 1000 zł + opłata za zakup 100 zł (10% wylicytowanej kwoty) + opłata aukcyjna 20 zł = 1120 zł.
Ostatecznie kupujący ma do zapłaty 1120 zł

Po zakupie, faktura jest wysyłana pocztą elektroniczną na podany e-mail, jednocześnie fakturę można znaleźć na stronie w zakładce Moje konto.

Płatności można dokonać przelewem bankowym, lub kartą płatniczą w siedzibie firmy, przy odbiorze wylicytowanych rzeczy. Płatności i odbiór należy dokonać w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji.

Gdy przedmioty są opłacone, jednak nie odebrane w wyznaczonym terminie, rozpoczyna się naliczanie opłaty za przechowywanie/magazynowanie wylicytowanych przedmiotów w wysokości 50 zł za sztukę za tydzień dla małych przedmiotów, 150 zł za tydzień dla dużych przedmiotów.

Jeśli zakupione towary nie zostaną opłacone / odebrane w uzgodnionym terminie, Aukcje bialoczarne.pl mają prawo odsprzedać towar w imieniu sprzedawcy innemu kupującemu.

Odbiór zakupionych towarów odbywa się we własnym zakresie, z własnym transportem, a także z własnymi zabezpieczeniami i opakowaniami do zakupionych rzeczy.

Wszystkie towary są sprzedawane w istniejącym stanie. O ile nie podano inaczej, zużycie może być uzależnione od wieku i innych okoliczności. Kosiarki, elektronika i wszystkie inne podobne przedmioty nie są testowane i nie dajemy żadnych gwarancji na funkcjonowanie. Możliwe jest przetestowanie elektronicznych rzeczy na miejscu w siedzibie przed złożeniem ofert.

Wszelkie informacje/reklamacje, na temat sprawdzanego towaru należy zgłaszać przed opuszczeniem lokalu przez towar.

Prawo zwrotu:

Zgodnie z ustawą o umowach zawieranych na odległość i umowach zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy przy zakupie na aukcji internetowej. Prawo odstąpienia nie ma jednak zastosowania, jeśli kupujący jest przedsiębiorcą.

Kupujący musi powiadomić, o chęci odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od dnia, w którym Kupujący otrzymał zakupiony przedmiot. Zwrotu do siedziby firmy należy dokonać nie później niż 25 dni po zakończeniu aukcji. Kupujący jest odpowiedzialny za wszystkie koszty transportu powrotnego. Produkt powinien zostać zwrócony w takim samym stanie, w jakim był w momencie zakupu.

Wyłączenia z prawa odstąpienia mają zastosowanie do przedmiotów ze złota i srebra, ponieważ ich wartość rynkowa jest różna. Wyjątki dotyczą również sprzedaży przedmiotów w partiach, w których nie wszystkie poszczególne części objęte są informacją i nie można zidentyfikować ich na podstawie zdjęć przedmiotu, np. albumy ze znaczkami, kolekcje monet, pudełka technologii mieszanej, komiksy, książki, pudełka z ubraniami, itp.

W przypadku nadużycia prawa do odstąpienia od umowy lub któregokolwiek z powyższych warunków, Aukcje bialoczarne.pl mają prawo do zawieszenia kupującego.

W przypadku problemów operacyjnych Aukcje bialoczarne.pl mają prawo przedłużyć bieżącą aukcję.